Finansal Eylem Derneği LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile Görüştü

Faaliyetlerine yeni başlayan ve kısa bir süre önce KKTC Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nin daveti üzerine ‘Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Yasa Tasarısı’ hakkında komiteye görüşlerini sunan Finansal Eylem Derneği, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’ya 24 Ocak Salı günü bir ziyarette bulundu.

Finansal Eylem Derneği Başkanı Benan Mirza, Asbaşkanı Can Sarvan ve Yönetim Kurulu Üyesi Meriç Erülkü görüşme sırasında Mehmet Harmancı’nın Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı’na tekrar seçilmesini kutladı ve ülkemizde artan finansal suçların önlenmesi için dernek olarak ne gibi çalışmalar yürüteceklerini aktardı.

Tüm dünyada finansal suçları önleyici tedbirler arasında, risk açısından doğrudan yükümlü olan sektörlerin, temsilcilerinin ve çalışanlarının finansal suçlar konusunda farkındalıklarının artırılması için eğitimin en önemli unsuru oluşturduğuna dikkat çeken dernek üyeleri, Finansal Eylem Derneği’nin finansal suçlar hakkında vereceği eğitimlere değindi. 

Derneğin kurslar için yer talebini değerlendiren Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Finansal Eylem Derneği’nin LTB’nin Lefkoşa’daki Dayanışma Merkezi’nde dönüşümlü olarak eğitim faaliyetlerini verebileceğini müjdeledi.

Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sunduğu olanaklarla, dernek bünyesinde kurulmakta olan Transparent Finance Institute (TPFI) ile çeşitli sektör temsilcilerine, ilgililere ve üniversite öğrencilerine aşamalı olarak profesyonel ve sertifikalı eğitim sunmaya başlayacak.